Binance Hacklendi Mie, Türkçe Bitcoin ve Kriptopara Haberleri

Binance Kullanıcıların Şikayetlerini Dikkate Aldı

Binance kullanıcıları, Reddit başta olmak üzere sosyal medya kanallarına Binance üzerindeki altcoin’lerinin habersiz ve onay istemeksizin aniden piyasa fiyatına satıldığını yazdı. Bazı kullanıcılar, altcoin’lerinin satılarak Bitcoin‘e, bazıları ise Viacoin’e çevrildiğini ifade ettiler. Bu kullanıcılar arasında birçok Türk kullanıcı da bulunuyor.

Binans değişimi verileri, 325.000 VIA’lık satınalma siparişinin 03:00 UTC’greneboom kısa bir süre önce verilmesinin, VIA / BTC fiyatını yüzde yüz artıracağını gösteriyor. Bu arada Viacoin, yüzde 45’in üzerinde artış gördü.

Related video: BINANCE Trading de Bitcoin y Criptomonedas desde el telefono App Celular con API Oficial


Binance Via Pump

Binance’ten bir temsilci, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bazı kullanıcıların Binance’teki fonlarıyla ilgili sorun yaşadığına dair bildirimleri araştırıyoruz. Ekibimiz olanların farkında ve soruşturmamız sürüyor. Lütfen sabırlı olun, mümkün olduğunca çabuk bir güncelleme sağlayacağız.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Altcoin‘lerin satıldığı andan saatler önce Binance’nin İngiltere ve diğer birkaç bölgede server kesintileriyle mücadele ettiği ortaya çıktı.

Öte yandan çekim işlemleri bir süre durduruldu.

Binance’deki olayların ardından piyasa sert düştü

Çok sayıda kullanıcının hesaplarındaki altcoin’lerin satıldığını bildirmesinin ardından Binance’nin hack’lendiği dedikodusu yayıldı ve kripto para piyasası sert düştü. Binance, borsanın hack’lenmediğini, problemin üçüncü taraf uygulamalardan (al-sat botları vb.) kaynaklandığını bildirdi.

Bitcoin yüzde 10’un üzerinde değer kaybederek 9600$’a gerilerken plus büyük ilk Ten kripto para arasında plusteken çok değer kaybını yüzde 15 ile Cardano yaşadı.

Related video: Sys Coin Hacked !11 SYS coins sold for 96 BTC on Binance | Cryptoland India


Binance CEO’sundan açıklama gecikmedi

Binance’nin CEO’su Changpeng Zhao, kişisel Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. Zhao, yaptığı açıklamada, bazı hesapların daha önce kimlik avı yoluyla ele geçirilmiş olabilir.Binance’te hacklendiği ile ilgili bir kanıt yok. Konuyu araştırdıklarını ve tüm fonların güvende olduğunu söyledi.

Related video: Trade wabi on etherdelta


All funds are safe. There were irregularities ter trading activity, automatic alarms triggered. Some accounts may have bot compromised by phishing from before. Wij are still investigating. All funds are safe.

— CZ (not providing crypto away) (@cz_binance) March 7,

Kullanıcıların kendi güvenlikleri için üçüncü taraf uygulamalarının al-sat erişimini kesmeleri ve API anahtarlarını sıfırlamalarını, aktif değilse 2FA güvenlik önlemlerini aktif etmelerini öneririz.

2 comments

  1. Still down. I have 7% of my coins te there. I don’t trust any exchanges anymore.

  2. Binance is one of the thickest exchanges needs to be UP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*